„Różowa skrzyneczka” – w naszej szkole.
Samorząd Uczniowski informuje, że w naszej szkole pojawiła się  „Różowa skrzyneczka” wypełniona środkami higienicznymi dla dziewcząt. Skrzyneczka znajduje się w damskiej toalecie na drugim piętrze. „Różowa skrzyneczka” jest inicjatywą, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym oraz zapewnienie szerokiego dostępu do bezpłatnych środków higienicznych w przestrzeni publicznej.
Cieszymy się bardzo, że nasza placówka znalazła się na „skrzyneczkowej” mapie.
Opiekę nad skrzyneczką przejęły uczennice działające w Samorządzie Uczniowskim. Skrzyneczka działa zgodnie z zasadą: weź, jeśli potrzebujesz, zostaw, jeśli masz nadmiar! Jeśli chcesz wesprzeć akcję różowej skrzyneczki w naszej szkole, możesz przekazać środki higieniczne opiekunowi SU lub po prostu umieścić je w skrzyneczkach.
Scroll to Top
Skip to content