Dzień świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami, wpisał się już na stałe w harmonogram naszych szkolnych imprez i uroczystości. Co roku staramy się, aby ten dzień był wyjątkowy. Nie traktujemy go w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości, ciepła, podjęcia rozważań o miłości i jej sensie.
„Znajdź swoją drugą połówkę”, pod tym hasłem Samorząd Uczniowski przeprowadził akcję z okazji Walentynek. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy losowali połowę serca. Zadaniem było odnalezienie i dopasowanie drugiej „połówki”. Wiele „połówek” serc odnalazło się a w nagrodę otrzymali słodką nagrodę. Zabawa była przednia. Akcja przyczyniła się do jeszcze lepszej integracji środowiska szkolnego.
Tradycyjnie SU zorganizował „pocztę walentynkową”. Wszyscy, którzy chcieli przekazać życzenia swoim sympatiom, wrzucali kartki walentynkowe (w większości własnoręcznie wykonane) do specjalnie przygotowanych skrzynek. Trzeba przyznać, że szkolny amor nie narzekał na brak pracy, było bowiem wielu chętnych, którzy skorzystali z tej możliwości. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem nauczycieli i wychowawców.

 

Scroll to Top
Skip to content