Uczniowie z klasy 2b rozpoczęli realizację innowacyjnego projektu „POZNAJ ZAWODY RODZICÓW”. Realizacja projektu polega na organizacji spotkań z rodzicami  w  ich zakładach  pracy oraz  spotkania w klasie. Efektem projektu będzie zwiększenie wiedzy dzieci na temat zawodów, zrozumienie i docenienie pracy rodziców oraz pobudzenie ich ciekawości i chęci poznawania nowych dziedzin, oraz żeby z większym szacunkiem odnosiły się do pracy swoich rodziców i zrozumiały, jak wiele wysiłku i zaangażowania wymaga wykonywanie różnych zawodów.

Jako pierwsi w projekcie wzięli udział Mama i Tata Aleksa, właściciele firmy ELERTE Poland Sp. z o. o. w Mieronicach oraz pracownicy firmy Mama: Zuzi, Hani, Oliwii i Ignasia.

W dniu 17 maja odwiedziliśmy zakład Firmy ELERTE Poland. Po bardzo serdecznym przywitaniu przez Mamę Aleksa, Panią Joannę Robak, oraz przez pracowników firmy odbyło się spotkanie w sali konferencyjnej w Dworku zakładu w celu przedstawienia uczniom w formie prezentacji multimedialnej, czym zajmuje się firma ELERTE Poland oraz jakie zawody wykonywane są w firmie. Bardzo ciekawym doświadczeniem dla naszych uczniów było spotkanie z Prezesem Firmy, Tatą Aleksa, Panem Tomaszem Łuczyński. Pan Tomasz w fascynujący sposób opowiedział nam o swoich obowiązkach i podzielił się z uczniami różnymi radami, które będą mogły im pomóc w realizowaniu własnych marzeń.

Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie przez uczniów działu pneumatyki, produkcji i magazynu. W każdym dziale odbyło się przedstawienie zawodów przez pracujące tam osoby, które opowiedziały nam czym się zajmują. O swojej pracy opowiadały nam między innymi Mama Hani- Pani Katarzyna Ciężarkiewicz, Mama Zuzi -Pani Magdalena Sobczak, Mama Oliwi Pani Magdalena Zeja  i Mama Ignasia-Sylwia Adamczyk.

Uczniowie wzięli również udział w konkursie na pakowanie zestawów naprawczych na czas. Wszyscy poradzili sobie wspaniale i otrzymali drobne upominki.

Na zakończenie spotkania uczniowie wręczyli PODZIĘKOWANIE dla właścicieli firmy ELERTE i wspólnie posadzili drzewko na placu obok biura firmy. Otrzymali również piękne koszulki z logo firmy na klasową wycieczkę w góry i różne upominki.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować  wszystkim pracownikom firmy ELERTE zaangażowanym w ten projekt, a szczególnie Wam, Pani Joanno i Panie Tomaszu, za prowadzenie firmy na tak wysokim poziomie. Dziękujemy za możliwość odwiedzenia Państwa firmy ELERTE oraz za zorganizowanie warsztatów i konkursów dla uczniów. Było to niezwykłe doświadczenie, które poszerzyło ich wiedzę oraz zachęciło do zdobywania nowych umiejętności.

Dziękujemy za poświęcony czas i ogromne zaangażowanie w przygotowaniu dla nas tego wydarzenia. Państwa otwartość i profesjonalizm sprawiły, że nasza wizyta była nie tylko interesująca, lecz także inspirująca. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję współpracować ponownie w przyszłości.

Z wyrazami szacunku,

Uczniowie z klasy 2b, wychowawca Jadwiga Szklarzyńska, n-l Magdalena Dudek.

Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji 🙂

Scroll to Top
Skip to content