Dotacja od Fundacji mBanku dla Szkoły Podstawowej w Małogoszczu

🎉🎉🎉W dniu 11.04.2024 otrzymaliśmy fantastyczną informację, że Szkoła Podstawowa im. 24 Lutego 1863 R. w Małogoszczu otrzymała dotacje czyli jednorazową pomoc finansową w wysokości 8000 zł od Fundacji mBanku , dla naszego projektu “Miesiąc z geometrią – Czy bez geometrii istniałby świat?” który będziemy realizować w dniach od 22.04. 2024r. do 31.05.2024r.

Fundacji mBanku od wielu lat wspiera dzieci i młodzież w nauce matematyki. Została dwukrotnie wyróżniona statuetką Złotego Bankiera w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”. Nagrodę otrzymała za flagowy projekt, program grantowy „mPotęga” oraz za książkę „Matematyka jest wszędzie”. Instytucja ta jest przekonana – „Że matematyka stanowi fundament logicznego myślenia i pomaga w zrozumieniu otaczającego nas świata. Jej opanowanie pomaga w podejmowaniu świadomych decyzji finansowych czy zdobywaniu wykształcenia ścisłego, przez co przyczynia się do rozwoju gospodarczego oraz osiągnięcia sukcesu zawodowego.”

Projekt zakłada organizację cyklu wydarzeń, nakierowanych na rozbudzenie zainteresowania różnymi dziedzinami matematyki zwłaszcza tematami planimetrii i stereometrii u uczniów oraz pogłębienie ich wiedzy i umiejętności. Jest adresowany do uczniów klas 4-8, a poszczególne wydarzenia skierowane są do uczniów o zróżnicowanych umiejętnościach matematycznych.

Z otrzymanych pieniędzy szkoła będzie mogła zakupić nagrody rzeczowe dla zwycięzców, nagrody pocieszenia oraz pomoce naukowe.

Liczymy na duże zaangażowanie uczniów w organizowanych warsztatach i konkursach.

Życzymy sukcesów 🏆🥇🎉

Nauczyciele matematyki

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content