Dnia 16 października uczniowie klas czwartych zostali poddani obrzędowi „otrzęsin”, po którym uroczyście przyjęto ich do społeczności klas starszych. Imprezę przygotował i przeprowadził Samorząd Uczniowski.
Chrzest bojowy miał na celu sprawdzenie czy czwartoklasiści są godni zaszczytu przyjęcia w poczet starszej społeczności uczniowskiej. Podczas zabawy przechodzili rozmaite próby sprawdzające ich zręczność, sprawność i różnorodną wiedzę.
Czwartoklasiści musieli wykazać się znakomitą znajomością zasad dotyczących naszej szkoły – dla uczniów przygotowane zostały pytania na temat jej funkcjonowania. . Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować swój talent muzyczny  oraz taneczny. Tydzień wcześniej klasy czwarte zostały poddane kilku próbom sprawnościowym. 
I tu uczniowie również nie zawiedli.
 

Otrzęsiny odbywał się w miłym i radosnym nastroju, przy wsparciu uczniów klas V-VIII i wychowawców, którzy bili głośne brawa i dopingowali młodsze koleżanki i kolegów. Czwartoklasiści stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że zasługują na zaszczytne miano uczniów klasy czwartej Szkoły Podstawowej w Małogoszczu. W nagrodę zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami.

Scroll to Top
Skip to content