W ramach tegorocznych obchodów DBI uczniowie klasy 7a, 7b i 7c wzięli udział w lekcji online na temat „Cyberprzemoc-co mogę zrobić i jak reagować”, poprowadzonej przez konsultantów Polskiego Centrum Programu Safer Internet. Zdobyli bardzo dużo cennych informacji i praktycznych wskazówek jak sobie poradzić w roli ofiary i świadka cyberprzemocy oraz jakie konsekwencje prawne czekają potencjalnego sprawcę.

Ponadto braliśmy udział w konkursie XII Świętokrzyskiego Dnia Bezpiecznego Internetu, tworząc prezentacje i filmiki na temat „Sztuczna inteligencja-szanse i zagrożenia”.

Przed nami jeszcze coroczny wojewódzki projekt „Szybuj bezpiecznie w internetowej chmurze 2024”, a w ramach niego konferencje i prelekcje, konkurs informatyczny „Internet jest na całym świecie, a świat cały w internecie” oraz spotkania z przedstawicielami policji, którzy przybliżą młodzieży tematykę bezpiecznego korzystania z sieci od strony prawnej.

Szczegóły już wkrótce😀😀😀

Przez cały rok realizujemy także projekt Uniwersytetu Dzieci „Ja w internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci?”.

Jak widać różnorodnych inicjatyw i działań nie brakuje, ale najważniejsze jest to, aby nasi uczniowie potrafili wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce i rozsądnie korzystali z cyfrowego świata😉🙂😀

I. Szyszkowska, M. Biskupska, M. Grzyb

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Skip to content